Головна / Статті / Авторські блоги / “Blackjack” міняє маршрут

“Blackjack” міняє маршрут

22 вересня 2016 року у повітряний простір поблизу Франції (але не перетинаючи кордон повітряного простору цієї країни) зайшло два російських стратегічних бомбардувальника Ту-160 (за класифікацією НАТО кодова назва “Blackjack “).

5555
Російські Ту-160 (фото із кабіни пілота французського винищувача).

Здавалось би, що тут такого. Російські ВКС (Військово-космічні сили – куди входить авіація Росії) регулярно і постійно порушує (Турція) або наближається в притул (Великобританія, Швеція, Країни Балтії) до меж повітряного простору країн, причому в основному членів НАТО.

Але даний факт який відбувся має кілька цікавих деталей.

1-ша деталь. Наближення до повітряного простору Франції два бомбардувальника Ту-160 здійснили ближче до вечора 22 серпня. Але в цей же день рано-вранці норвежські військово-повітряні сили підняли два своїх F-16s на перехоплення російських бомбардувальників і супроводжували їх до меж безпечної зони віддаленої від повітряного простору Норвегії.

2-га деталь. Провівши,  по доповіді і попередженню від норвежців, аналіз маршруту, який як правило завжди співпадав із попередніми маршрутами стратегічних бомбардувальників Російської Федерації які літали по Європі, із бази Британських Королівських військово-повітряних сил поблизу міста Лоссімут, що розташоване на півночі Шотландії. Таке вже траплялось не один раз.

3-тя деталь. Маршрут Ту-160 раптово змінився посеред Північного моря і вони полетіли в сторону Франції. Терміново було піднято 2 пари французських багатоцільових винищувачів “Rafale” оперативної групи яка чергувала у цей день.

Rafale багатоцільовий винищувач ВПС Франції.
Rafale багатоцільовий винищувач ВПС Франції.

Французські винищувачі супроводжували Ту-160 неподалік повітряного кордону своєї країни. Одначе потрібно зауважити, що бомбардувальники російських ВКС простір Франції не порушували але йшли поряд із ним. Під час польоту, у трьох із 4-х “Рафалів” почало закінчуватись пальне, і терміново довелось викликати літаки-дозаправники із авіабази. В повітрі було проведено дозаправку літаків, які продовжили супроводжувати “Блекджеків”.

Пролетівши у берегів біля французської провінції Бретань, російські літаки повернули в сторону Ірландії, пролітаючи поряд із повітряним кордоном Великобританії. Яка в свою чергу підняла 2 перехоплювачі Eurofighter Королівських ВПС.

Здавалось би все банально просто. Літак чи пара літаків дальньої авіації літає поряд із кордонами членів НАТО дратуючи їх, змушуючи піднімати в небо свої винищувачі та перехоплювачі! Причому зовсі не боячись бути збитими (турецький варіант не розглядаємо), оскільки ясно розуміють, що поки вони не порушують повітряний простір країни в них не буде жодних проблем. Але в данному випадку за дуже довгий час російські стратегічні бомбардувальники не пролітали по своєму звичному маршруту у пінічній частині Європи, де задіювались ВПС Норвегії та Великобританії, а змінили маршрут і чи не вперше пройшлись вдовж повітряних кордонів  Франції, і ті в свою чергу ледь не з переляку підняли аж 4-ри літаки причому в трьох із них були проблеми із запасами пального в баках, і довелось приймати термінове рішення або “забирати” 3 літаки і залишати одного, або терміново викликати дозаправника.

Франція не готова була до такого поворуту подій з боку російських літаків, тому і получилась така оказія. Окрім того Ту-160 пройшовши  поблизу повітряного простору Великобританії, а потім і Ірландії повернули додому, ще раз пізно вночі пройшовши поряд із Норвегією, де знову були підняті по тривозі норвежські винищувачі.

Висновок? Висновок додумайте самі згідно наданої інформації.

Автор: Бормовий Руслан, керівник ВПЦ “3-й полк” (за матеріалами французських ЗМІ).

ТАКОЖ ПЕРЕГЛЯНЬТЕ

Непрерикаемый кодекс воинственных пуштунов

Самый многочисленный народ Афганистана, пуштуны, соблюдают «пуштунвали», что означает «кодекс чести». Своеобразный уклад жизни пуштунов, ...

One comment

  1. Русские все борзеют и борзеют!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com